AG Kinczkowski
blog Odmień pomieszczenie za pomocą popularnej sztukaterii

Odmień pomieszczenie za pomocą popularnej sztukaterii

Kiedyś widywaliśmy ją głównie we wnętrzach pałacowych, dziś, za sprawą różnorodności form i o wiele niższej ceny może sobie na nią pozwolić praktycznie każdy. O czym mowa? Oczywiście o sztukaterii. Przez wiele lat była ona synonimem przepychu i bogactwa, jednak obecnie listwy, kolumny, pilastry, fasety czy ozdobne kasetony wracają do łask i świecą prawdziwe tryumfy popularności. Jak można odmienić z ich pomocą wygląd dowolnego pomieszczenia?

Kuchnia, salon i sypialnia w nowym wydaniu

Efektowne sztukateryjne dekoracje mogą stać się ozdobą każdego pomieszczenia. Na rynku mamy do wyboru ogromną ilość różnych elementów, które odpowiednio połączone stworzą wysmakowaną aranżację wnętrza i odmienią kuchnię, salon czy sypialnię nie do poznania. Najbardziej popularne w trendach architektonicznych są różnego rodzaju listwy ścienne. Ich wyjątkowość kryje się w uniwersalności - wykorzystując ten prosty element można bowiem wykreować tanim kosztem prawdziwie ekskluzywne i odmienne od wszystkiego dekoracje. Używa się ich do stworzenia geometrycznych wzorów czy boazerii angielskiej, będących prostą, a zarazem efektowną ozdobą każdej ściany. Coraz częściej na blogach wnętrzarskich można spotkać również styropianowe rozety tworzące oryginalne i nowoczesne kolaże. W pomieszczeniach w stylu greckim czy art déco modne są sztukaterie sufitowe.

Sztukateria do łazienki?

Mogłoby się wydawać, że ozdobne listwy czy gzymsy ze styropianu nie nadają się do pomieszczenia, w którym panuje z zasady duża wilgotność, jednak nic bardziej mylnego! Nowoczesne sztukaterie są zwykle wykonywane z odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wody i temperatury materiałów. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by odmienić z ich pomocą również wygląd łazienki. W pomieszczeniach w stylu nowoczesnym warto postawić na listwy ścienne w kontrastowych kolorach. Zwolennikom antycznych wnętrz przypadną do gestu efektowne obramowania okienne, gzymsy i kolumienki. Do stylu rustykalnego, schabby chic czy glamour będą pasowały listwy przysufitowe i przypodłogowe oraz stworzone z ich pomocą boazerie. Możliwości wykorzystania styropianowych elementów do odmienienia wnętrz jest wiele, i tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Kontakt

AG Kinczkowski Producent Sztukaterii Elewacyjnej,
ul. Króla Zygmunta 79, 22-600 Tomaszów Lubelski

 

kom. +48 608 089 282

https://www.facebook.com/gzymsy.elewacyjne

gzymsy.elewacyjne@gmail.com