AG Kinczkowski
blog Listwy przysufitowe styropianowe - eleganckie i praktyczne

Listwy przysufitowe styropianowe - eleganckie i praktyczne

Sztukateria przeżywa dziś swój renesans i coraz chętniej stosowana jest do dekoracji różnorodnych wnętrz. Jednak ręcznie wykonywane elementy gipsowe czy żywiczne są dość drogie, a zatem nie każdy może pozwolić sobie na wynajęcie mistrzów, którzy stworzyliby takie wyjątkowe ornamenty w domu czy mieszkaniu. Z pomocą przychodzą nam jednak nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Jednym z nich są listwy przysufitowe styropianowe.

Sztukateria na miarę nowych czasów

Listwy przysufitowe, gzymsy czy rolety – to wszystko można obecnie wykonać z wyjątkowego materiału, jakim jest styropian EPS. Dlaczego cieszy się on tak dużą popularnością wśród architektów i inwestorów budowlanych? Odpowiedź na to pytania jest prosta - gdyż można z niego stworzyć wyjątkowe sztukaterie zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz. Ten rodzaj tworzywa jest łatwy w obróbce i gwarantuje niesamowite rezultaty. Cechuje się dużą twardością, a dodatkowo zabezpieczony warstwą żywicy akrylowej będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć. Dzięki listwom przysufitowym ze styropianu EPS w szybki i prosty sposób wykończymy dowolne wnętrze także przy ograniczonym budżecie.

Eleganckie i praktyczne rozwiązanie do każdego wnętrza

Gdzie można zastosować listwy styropianowe? Praktycznie wszędzie, możliwości ogranicza tak naprawdę tylko nasza wyobraźnia. Te dekoracyjne elementy są mocowane na styku ściany z sufitem i pomagają ukryć nieestetyczne połączenie między tymi dwiema powierzchniami czy zamaskować pęknięcia. Mogą być gładkie lub ozdobione fantazyjnymi ornamentami – bogactwo wzorów pozwoli dostosować listwę przysufitową do panującego w pomieszczeniu wystroju. Doskonale wpasowują się we wnętrza utrzymane w stylu klasycznym i rustykalnym, ale coraz częściej widuje się je również pomalowane na intensywny kolor w aranżacjach nowoczesnych. Spotyka się je w salonach, sypialniach, kuchniach czy korytarzach, ale nie każdy wie, że można je także wykorzystać do ozdobienia łazienki, gdyż panująca w niej wilgoć w żaden sposób nie zaszkodzi styropianowi. Bez względu na to, gdzie je zamontujemy, będą eleganckim wykończeniem, które przełamie monotonię ścian i doda klasy każdemu pomieszczeniu.

 

Kontakt

AG Kinczkowski Producent Sztukaterii Elewacyjnej,
ul. Króla Zygmunta 79, 22-600 Tomaszów Lubelski

 

kom. +48 608 089 282

https://www.facebook.com/gzymsy.elewacyjne

gzymsy.elewacyjne@gmail.com