AG Kinczkowski
blog gzyms-wewnetrzny-idealna-dekoracja-pomieszczen

Gzyms wewnętrzny - idealna dekoracja pomieszczeń

Do niedawna sztukateria była uważana za niemodny i nieco przestarzały element aranżacji architektonicznych. Dziś jednak wraca ona do łask! Jednym z najczęściej spotykanych w trendach wnętrzarskich styropianowych dekorów są gzymsy. Co można wyczarować z tych prostych, a zarazem niezwykle eleganckich listew?

Gzyms wewnętrzny - dekoracja na miarę nowych czasów

Sztukateria kojarzy się nam przede wszystkim ze stylem antycznym. I bardzo dobrze, gdyż właśnie w pomieszczeniach nawiązujących swym charakterem do Starożytnej Grecji czy Rzymu najczęściej stosowane są ozdobne elementy tego typu. Ale listwy styropianowe można również spotkać we wnętrzach klasycznych – tutaj zdecydowanie najlepiej wybrać nieco szersze gzymsy, o prostej formie i zestawić je ze ścianą w jednolitym kolorze. Coraz częściej wykorzystuje się sztukaterię do aranżacji mieszkań i domów urządzonych w stylu skandynawskim. Nie da się ukryć, że białe listwy prezentują się po prostu doskonale na ścianach pomalowanych na typowe dla minimalistycznego nurtu odcienie szarości. Tego typu dekory mogą stanowić również ciekawy dodatek w pomieszczeniach stylizowanych na rustykalne, vintage czy shabby chic.

Listwy do zadań specjalnych

Wiemy już, że gzymsy wewnętrzne stanowią idealną dekorację praktycznie każdego pomieszczenia (oczywiście pod warunkiem ich umiejętnego wykorzystania). Ale sztukateria może również pomóc nam zakryć wszelkiego rodzaju niedoskonałości architektoniczne. Nierówne ściany? Wykorzystajmy efekt iluzji, jaką daje odpowiednio umocowana sztukateria przy suficie. Pęknięcia, szczeliny, odpryski czy innego rodzaju ubytki przy oknie, drzwiach lub kominku? Zasłońmy je gzymsem, a wnętrze odzyska swój pierwotny urok i dodatkowo nabierze eleganckiego charakteru. Z pomocą styropianowych listew można również zakryć np. biegnące przy suficie okablowanie. Dzięki szybkiemu, i, co równie ważne, bardzo prostemu sposobowi montażu nie ma problemu z samodzielnym zamocowaniem wybranego dekoru nawet przez osoby nie mające doświadczenia w pracach budowlanych i wykończeniowych.

Kontakt

AG Kinczkowski Producent Sztukaterii Elewacyjnej,
ul. Króla Zygmunta 79, 22-600 Tomaszów Lubelski

 

kom. +48 608 089 282

https://www.facebook.com/gzymsy.elewacyjne

gzymsy.elewacyjne@gmail.com