AG Kinczkowski
blog

Blog

Jak zamontować sztukaterię zewnętrzną/elewacyjną?

22.10.2020

Wykorzystywanie do wykończenia elewacji domu ozdobnej sztukaterii styropianowej staje się coraz bardziej popularne. I nic dziwnego – daje ona nie tylko spektakularny efekt, ale jest też znacznie tańsza niż dekoracje gipsowe czy marmurowe oraz o wiele łatwiejsza w montażu. Wystarczy przeczytać nasz krótki poradnik, by poznać wszystkie tajniki dotyczące jej przyklejania.

Zobacz więcej

Bonie styropianowe - czyli dom w nowoczesnym stylu!

23.09.2020

Ozdobne elewacje bez wątpienia przyciągają uwagę. Jednak wykonanie prawdziwych gzymsów, stiuków czy innych elementów sztukateryjnych z gipsu i żywicy poliestrowej lub też nałożenie nowej warstwy dekoracyjnego tynku na całą powierzchnię budynku jest dość kosztownym rozwiązaniem. Warto przyjrzeć się zatem styropianowym płytom ozdobnym zwanym bonie.

Zobacz więcej

Gzymsy oświetleniowe - jak uzyskać więcej światła we wnętrzu

25.08.2020

Efektowne, a zarazem praktyczne wykończenie wnętrz nie musi być kosztowne. Umiejętne wykorzystanie nowoczesnej sztukaterii pozwala osiągnąć spektakularne efekty przy minimalnym nakładzie finansowym. Jak to możliwe? Wystarczy zamontować w wybranym pomieszczeniu gzymsy oświetleniowe.

Zobacz więcej

Gzyms wewnętrzny - idealna dekoracja pomieszczeń

23.07.2020

Do niedawna sztukateria była uważana za niemodny i nieco przestarzały element aranżacji architektonicznych. Dziś jednak wraca ona do łask! Jednym z najczęściej spotykanych w trendach wnętrzarskich styropianowych dekorów są gzymsy. Co można wyczarować z tych prostych, a zarazem niezwykle eleganckich listew?

Zobacz więcej

Odmień pomieszczenie za pomocą popularnej sztukaterii

22.06.2020

Kiedyś widywaliśmy ją głównie we wnętrzach pałacowych, dziś, za sprawą różnorodności form i o wiele niższej ceny może sobie na nią pozwolić praktycznie każdy. O czym mowa? Oczywiście o sztukaterii. Przez wiele lat była ona synonimem przepychu i bogactwa, jednak obecnie listwy, kolumny, pilastry, fasety czy ozdobne kasetony wracają do łask i świecą prawdziwe tryumfy popularności. Jak można odmienić z ich pomocą wygląd dowolnego pomieszczenia?

Zobacz więcej

Listwy sztukateryjne styropianowe w sztukaterii wewnętrznej

25.05.2020

Misterne rzeźbienia stanowiły kiedyś ozdobę każdego bogatego domu, dworku czy pałacu. Kwieciste ornamenty i fantazyjne wzory wzbogacały fasady, mury oraz ściany wewnętrzne zarówno budynków mieszkalnych, jak i obiektów użytku publicznego czy miejsc kultu. I choć początki sztukaterii sięgają czasów starożytnych, to na przestrzeni wieków nie wyszła ona z mody i również dziś święci swoje triumfy w postaci listew styropianowych.

Zobacz więcej

Listwy przysufitowe styropianowe - eleganckie i praktyczne

24.04.2020

Sztukateria przeżywa dziś swój renesans i coraz chętniej stosowana jest do dekoracji różnorodnych wnętrz. Jednak ręcznie wykonywane elementy gipsowe czy żywiczne są dość drogie, a zatem nie każdy może pozwolić sobie na wynajęcie mistrzów, którzy stworzyliby takie wyjątkowe ornamenty w domu czy mieszkaniu. Z pomocą przychodzą nam jednak nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Jednym z nich są listwy przysufitowe styropianowe.

Zobacz więcej

Kolumny styropianowe w porządku architektonicznym

22.04.2020

Zdobią elewacje i fasady, stanowią monumentalny dodatek do ganków oraz dekorują wnętrza utrzymane w antycznym, emanującym elegancją stylu. O czym mowa? Oczywiście o styropianowych kolumnach architektonicznych. Te sięgające czasów głębokiej starożytności podpory przeżywają obecnie prawdziwy renesans i są chętnie wykorzystywane w nowoczesnych projektach budowlanych. Jeśli ciekawi Was, skąd wziął się fenomen tych styropianowych elementów dekoracyjnych, ten krótki artykuł z pewnością rzuci nieco światła na tę kwestię.

Zobacz więcej

Kontakt

AG Kinczkowski Producent Sztukaterii Elewacyjnej,
ul. Króla Zygmunta 79, 22-600 Tomaszów Lubelski

 

kom. +48 608 089 282

https://www.facebook.com/gzymsy.elewacyjne

gzymsy.elewacyjne@gmail.com